NK CR   SCK - Slovník českých knihovníků
Podrobnější informace naleznete přímo v online katalogu / For more information enter the online catalogue
Záhlaví Slouková, Jaroslava, 1964-
Rodné jméno Džamová, Jaroslava, 1964-
Narození 9. srpna 1964, Vranov nad Topľou (okr. Slovensko)
Místo působení Jaroslavice (okr. Znojmo) - Obecní knihovna Jaroslavice (2009-)

Biografická pozn. Narozena 9. 8. 1964 ve Vranově nad Topľou (Slovensko). Účetní a ekonomka, knihovnice Obecní knihovny v Jaroslavicích (okr. Znojmo).
Źivotopis V roce 1983 maturovala na Gymnáziu v Tišnově a v roce 1984 absolvovala Vojenskou odbornou školu v Novém Mestě nad Váhom (Slovensko), obor spisová a archivní služba. V letech 1984-1994 pracovala v ozbrojených silách jako vedoucí tajné spisovny, ekonomka a personalistka. V roce 1994 absolvovala ve Znojmě rekvalifikační kurz Ekonom a začala pracovat jako všeobecná účetní ve firmě Tiberius, s.r.o. a zároveň působí od roku 1995 jako osoba samostatně výdělečně činná. Od roku 2009 působí též jako knihovnice v Obecní knihovně Jaroslavice a v roce 2011 absolvovala e-learningový kurz Knihovnické minimum (program VISK2 - Mimoškolní vzdělávání knihovníků) v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Činnost Obecní knihovny Jaroslavice, která se nachází v budově základní školy, je zaměřena hlavně na děti a mládež, u nichž se snaží rozšířit čtenářskou gramotnost. V knihovně se kromě autorských čtení koná pravidelný cyklus pro žáky Knihovna jako zdroj informací i zábavy, kde mezi probíraná témata patří dobrodružná literatura, báje a pověsti, pohádky nebo literatura pro dívky. - Jaroslava Slouková pracuje od roku 2013 také jako ekonomka na zkrácený úvazek v Základní škole a Mateřské škole v Jaroslavicích a v letech 2014-2018 působila jako neuvolněná místostarostka obce Jaroslavice.
Práci v knihovně a hlavně s dětmi považuje za relaxaci a mezi její zájmy patří kromě četby také organizování besed a soutěží pro malé čtenáře. - Obecní knihovna Jaroslavice byla nominována na ocenění Nejlépe pracující neprofesionální knihovna okresu Znojmo, kteréžto ocenění jí bylo uděleno na 3. ročníku Slavnostního setkání knihoven obcí Jihomoravského kraje v Moravské zemské knihovně v Brně 24. října 2013.
Medaile a ocenění Nejlépe pracující neprofesionální knihovna okresu Znojmo (MZK Brno) (2013)

LinkZobrazit záznam v online katalogu / Display record in the online catalogue
 
[ Navigace - http://aleph.nkp.cz/publ/sck / 00000 / 08 / 000000824.htm ]