NK CR   SCK - Slovník českých knihovníků
Podrobnější informace naleznete přímo v online katalogu / For more information enter the online catalogue
Záhlaví Wiesner, Antonín, 1868-1938
Narození 22. března 1868, Horní Počaply (okr. Mělník)
Úmrtí 1. března 1938, Praha (okr. Hlavní město Praha)
Místo působení Praha (okr. Hlavní město Praha) - Ministerstvo veřejného zdravotnictví a tělesné výchovy (1923-1932)

Biografická pozn. Narozen 22.3.1868 v Horních Počaplech, zemřel 1.3.1938 v Praze. MUDr., knihovník, publikace z oboru.
Źivotopis Narodil se 22. března 1868 v Horních Počaplech u Roudnice do rodiny knížecího lokaje. Studoval reálné a vyšší gymnázium v Roudnici n. L a lékařství na české Karlo-Ferdinandově univerzitě. Na ní byl 5. července 1898 promován na doktora. Od 1. dubna 1896 do 31. března 1897 a od 1. dubna 1898 do 31. prosince 1898 zastával místo demonstrátora v ústavu pro lučbu lékařskou profesora Horbaczewskiho a od 1. října 1898 do 31. července 1899 místo asistenta v ústavu pro nauku o zvířecích morech a veterinárske policii profesora Kašpárka. V roce 1900 byl zaměstnán v hygienickém ústavu profesora Kabrhela. V oboru vlastního praktického lékařství Od 7. července 1898 do 4. února 1899 byl externím lékařem ve všeobecné nemocnici na klinice vnitřních nemocí profesora Maixnera, od 1. října 1899 do 30. března 1900 na české poliklinice pro dětské choroby profesora Švehly a od 1. dubna do 30. června 1900 v ambulatoriu české dětské kliniky profesora Pěšiny. Od 1. srpna 1900 až do 30. dubna 1906 působil jako praktický a pokladenský lékař v Prachovicích na Chrudimsku, od 1. května 1906 do konce září 1906 jako praktický lékař na Vinohradech, od 1. října 1906 až do konce roku 1918 jako lékař nemocenské pokladny Nového obchodního gremia kr. hl. města Prahy a nemocenské pokladny obchodní a úřednické v Praze na Žižkově, kde byl také členem okresního zastupitelstva. Od roku 1919 pracoval na ministerstvu veřejného zdravotnictví a tělesné výchovy v Praze, kde byl odpovědným redaktorem ministerského věstníku a nejpozději od roku 1923 až do roku 1932 knihovníkem ministerstva s titulem odborového rady.
Výsledky svého studia, svých pozorování a praktické zkušenosti zveřejnil v celé řadě publikací. Byl také dlouholetým dopisovatelem Časopisu lékařů českých, který také určitou dobu redigoval, Revue v neurologii a jiných odborných periodik a spolupracovníkem lékařské hlídky Národních Listů. Zemřel 1. března 1938 v Praze.
Další info URLPobytové přihlášky pražského policejního ředitelství (konskripce)

LinkZobrazit záznam v online katalogu / Display record in the online catalogue
 
[ Navigace - http://aleph.nkp.cz/publ/sck / 00000 / 18 / 000001882.htm ]