NK CR   SCK - Slovník českých knihovníků
Podrobnější informace naleznete přímo v online katalogu / For more information enter the online catalogue
Záhlaví Kratochvílová, Monika, 1965-
Narození 20. února 1965, Brno (okr. Brno-město)
Místo působení Brno (okr. Brno-město) - Moravská zemská knihovna v Brně (1983-1985)
Brno (okr. Brno-město) - Moravská zemská knihovna v Brně (1990-)

Biografická pozn. Narozena 20. 2. 1965 v Brně. Mgr. et Mgr., knihovnice, krajská metodička v Moravské zemské knihovně v Brně, redaktorka časopisu Duha, práce v oboru.
Źivotopis V letech 1979-1983 vystudovala Střední knihovnickou školu v Brně. Po maturitě nastoupila do Moravské zemské knihovny v Brně (dříve Státní vědecká knihovna) do výpůjčních služeb. V letech 1985-1990 vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity (dříve Univerzity J.E. Purkyně) učitelský obor čeština-dějepis. Po studiu pracovala v Moravské zemské knihovně jako informační pracovník ve službách. V roce 1991 byla přijata do nově otevřeného magisterského oboru Vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, studium s přerušením (z důvodu MD) dokončila 2003. 1997-2005 pracovala v oddělení věcného popisu.
Na podnět Mgr. Jany Nejezchlebové nastoupila v roce 2005 do oddělení knihovnictví, kde pracuje dosud jako krajská metodička. Od roku 2011 je redaktorkou časopisu Duha. Je autorizovanou osobou pro zkoušky dle Národní soustavy kvalifikací, podílí se na výuce v akreditovaných kurzech dle Národní soustavy kvalifikací a na organizaci školení pro knihovníky. Působí jako lektorka e-learningových knihovnických kurzů pořádaných MZK na portálu kurzy.knihovna.cz. Iniciovala nové pojetí hodnocení knihoven v Jihomoravském kraji se zaměřením na komunitní činnost. V rámci SKIP dala popud k podpoře monitoringu dotačních výzev pro knihovny a v regionálním SKIP Velká Morava iniciovala podporu malým regionálním projektům.
Od roku 1997 je členkou SKIP ČR, od roku 2013 členkou regionálního výboru SKIP Velká Morava, od roku 2016 působí ve výkonném výboru a v předsednictvu SKIP ČR. Je členkou sekce regionálních funkcí SDRUK. Od roku 2012 je členkou Společnosti přátel Jiřího Mahena. Pracuje také jako knihovnice v Obecní knihovně Rozdrojovice.
V rámci pedagogické činnosti v letech 2014-2016 vyučovala (v částečném úvazku) odborné knihovnické předměty na Obchodní akademii Brno (Vyšší odborná škola a střední odborná škola informačních a knihovnických služeb). od roku 2015 je autorizovanou osobou v kurzech MZK dle Národní soustavy kvalifikací. Je rovněž lektorkou e-learningových kurzů pořádaných MZK. Publikuje články na téma statistické výkaznictví v knihovnách, komunitní knihovny, dotační podpora knihoven, regionální funkce knihoven (Čtenář, Duha, U nás, Moderní obec a další).
Ve volném čase ráda studuje, navštěvuje knihovny a cestuje.
Medaile a ocenění Velkomoravský knihovník (2022)

LinkZobrazit záznam v online katalogu / Display record in the online catalogue
 
[ Navigace - https://aleph.nkp.cz/publ/sck / 00000 / 30 / 000003065.htm ]